تبلیغات
کانون ایرانیان مقیم جوتا ماینز - مالزی - هشدار به دانشگاه های مالزی و اعلام شرایط جدید ارزیابی دانشگاه ها
این وبلاگ در جهت معرفی مجتمع مسکونی جوتا ماینز(مالزی) به ایرانیان عزیز و بیان دیدگاهها ، نظرات ، مشکلات موجود در مجتمع و رفع آنها به کمک هیئت مدیره ایرانی مجتمع و به منظور هماهنگی در پیگیری نیازهای رفاهی و امنیتی ساکنین ایرانی آن ایجاد شده است و هیچگونه گرایش سیاسی ندارد شما عزیزان میتوانید جهت ارتباط با کانون و ارسال نیازمندیها جهت درج در قسمت مربوطه ،از ایمیل زیر استفاده نمایید jutamines2011@gmail.com
بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها:
كل مطالب:
كل نظرات:
ایجاد صفحه: - ثانیه

  

مالزی: رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در منطقه جنوب شرق آسیا در دیدار با مدیرکل آموزش عالی مالزی به دانشگاه های مالزیایی نسبت به هرگونه اهانت و یا تبعیض نسبت به دانشجویان ایرانی هشدار و شرایط جدیدایران  برای ارزیابی دانشگاه های مالزیایی را اعلام کرد.

به گزارش پایک نیوز، دکتر معماریانی در دیدار با پروفسور رجحان مصطفی همچنین گزارشی از عملکرد و فعالیت های علمی و آموزشی دانشجویان ایرانی در مالزی ارائه و نسبت به برخی رفتارهای غیر علمی و غیرآکادمیک نسبت به دانشجویان ایرانی ابراز نگرانی کرد.

بنابه این گزارش، رایزن علمی در این دیدار که در وزارت آموزش عالی مالزی برگزار شد، افزود: براساس مستندات موجود در رایزنی علمی، تاکنون ۴۱۰۰ مقاله در مجلات بین المللی و نزدیک به ۶۰۰۰ مقاله در کنفرانس ها و ۲۷۰ اختراع و ۱۰۰ کتاب توسط دانشجویان ایرانی مقیم مالزی به چاپ رسیده است. با این حال متاسفانه علیرغم برجسته بودن فعالیت های علمی دانشجویان ایرانی، اخیرا موجی از اهانت ها و تحقیر ها را در دانشگاه های مالزی شاهد بوده ایم. بطور مثال در دانشگاه MSU  که با مشکلات عدیده ای مواجه است، معاون دانشگاه در یک جلسه عمومی بجای حل مسایل و مشکلات دانشجویان ایرانی، فرهنگ و شعور ایرانی ها را مورد حمله قرار می دهد. دانشجویان به شدت از وضعیت بوجود آمده ناراحت هستند و خواهان انتقال به یکی از دانشگاه های دولتی مالزی هستند.

در این دیدار دکتر معماریانی همچنین شرایط جدید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ایران برای ارزیابی دانشگاه های مالزی را به اطلاع مدیر کل آموزش عالی مالزی رساند.

براساس اظهارات دکتر معماریانی، دانشگاه هایی که تمایل دارند مورد ارزیابی جدید وزارت علوم ایران قرار گیرند باید تا تاریخ  پنجم اسفند ماه ۱۳۹۰ تقاضایشان را به دفتر رایزن علمی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور ارسال نمایند. ضمن آنکه  در ارزیابی جدید کیفیت آموزشی و پژوهشی و هزینه های دانشگاه ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت و دانشگاه ها نیز باید متعهد شوند تا مسئولیت انتقال پول دانشجویان ایرانی از ایران به مالزی،  ارائه ویزای دانشجویی ظرف دوهفته، ارائه کمک هزینه تحصیلی (گرنت تحقیقاتی) به دستکم ۵۰% دانشجویان ایرانی و نیز آزادی های دینی دانشجویان ایرانی را تضمین کنند.

گفتنی است در این دیدار؛ مدیر کل آموزش عالی مالزی نیز  ضمن حمایت از توسعه همکاری های علمی و دانشگاه های بین دو کشور مسایل و مشکلات دانشجویان ایرانی مقیم مالزی را مورد بررسی قرار داده و وعده داد تا در اولین فرصت ممکن با وزیر آموزش عالی مالزی دیدار و نسبت به رفع مشکلات دانشجویان ایرانی مقیم مالزی تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند.

در این دیدار همچنین دو طرف توافق کردند تا از این پس به منظور توسعه همکاری های دوجانبه و نیز بررسی و رفع مشکلات  دانشجویان ایرانی مقیم مالزی حلسه ماهیانه بین دو طرف برگزار شود.نوشته شده توسط جوتا ماینز در یکشنبه 2 بهمن 1390 و ساعت 05:36 ب.ظ [+] | نظرات ()